"Szybki" weekend

W miniony weekend żuromińscy policjanci zatrzymali prawa jazdy czterem kierowcom, którzy pędzili przez teren zabudowany przekraczając prędkość 100 km/h. Do przekraczania prędkości wciąż dochodzi w miejscowościach, gdzie ten problem jest najczęściej zgłaszany.

Najpierw (w piątek 23 lipca br.) prawo jazdy stracił obywatel Ukrainy, który w miejscowości Dębówka (gm. Lutocin) pędził z prędkością 111 km/h. Tego samego dnia inny patrol drogówki w miejscowości Gościszka (gm. Kuczbork) zatrzymał uprawnienia kolejnym dwóm kierującym. Pierwszy z nich to 24-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym jadąc 107 km/h, zaś drugi to 32-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego. Mężczyzna jechał przez Gościszkę mając 109 km/h na liczniku. Następnego dnia w miejscowości Trzaski (gm. Bieżuń) policjanci zatrzymali pojazd kierowany przez 35-letniego mieszkańca powiatu bielskiego. Wskazanie laserowego urządzenia pomiarowego wykazało 107 km/h.

Oprócz zatrzymanego prawa jazdy kierowcy zapłacą też mandaty, a na ich konto trafi 10 punktów karnych.

Żuromińska policja zwraca uwagę, że do przekroczenia prędkości w terenie zabudowanych dochodzi w miejscach, gdzie już pierwotnie było to zgłaszane przez mieszkańców za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl