ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Trwają matury w powiecie żuromińskim. Egzamin dojrzałości zdaje ponad 200 osób

fot. ZSTZ w Żurominie

W powiecie żuromińskim do egzaminu dojrzałości podeszło 231 uczniów i absolwentów szkół średnich. Zmierzyli się już z podstawą – jęz. polskim, matematyką i jęz. obcym.

Do matury 2024 w powiecie żuromińskim przystąpiło łącznie 231 osób, w tym 208 uczniów klas maturalnych oraz 23 absolwentów, którzy ponownie podchodzą do egzaminu dojrzałości w celu zdania lub poprawienia wyników.

Maturzyści mają już za sobą egzaminy pisemne obowiązkowe – jęz. polski, matematykę i jęz. obcy. Przed maturzystami jeszcze obowiązkowy egzamin ustny z języka polskiego, który odbywać się będzie, w zależności od szkoły, w terminie od 11 do 16 maja lub od 20 do 25 maja. Dla osób starających się dostać na wymarzone studia w przyszłym tygodniu rozpoczynają się także egzaminy rozszerzone, m.in. z matematyki.

Egzaminy poprawkowe dla młodzieży, która nie zdała jednego z egzaminów, odbędą się w następujących terminach: jęz. polski – 3 czerwca (poniedziałek), matematyka – 4 czerwca (wtorek), jęz. obcy – 5 czerwca (środa). Pozostałe terminy dostępne są na stronie Centralnej Komisji Edukacyjnej.

Komentarze obsługiwane przez CComment