ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Wymusił pierwszeństwo na... nieoznakowanym radiowozie

fot. K.Kujawa

Kierowca z powiatu żuromińskiego postanowił przeciąć drogę z pierwszeństwem zmuszając policjantów do gwałtownego hamowania. Przy okazji okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów...

Do niebezpiecznej sytuacji na drodze doszło w niedzielę (29 stycznia br.) w Żurominie. Ulicą Mławską (drogą z pierwszeństwem) przejeżdżał patrol żuromińskiej drogówki w nieoznakowanym radiowozie. Kierujący osobowym chryslerem, jadący od ulicy Wyzwolenia w kierunku ulicy Wiadrowskiej (skrzyżowanie koło SP nr 1 w Żurominie), zignorował zasady bezpieczeństwa i obowiązujące przepisy wymuszając pierwszeństwo na policjantach. Aby uniknąć zderzenia, mundurowi musieli gwałtownie zahamować. 

Policjanci zatrzymali kierowcę chryslera. Mieszkaniec pow. żuromińskiego widniał już w policyjnej bazie. Okazało się, że posiadał orzeczony przez Sąd Rejony w Mławie zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do końca maja 2023 roku. Mężczyzna otrzymał mandat za wykroczenie. Natomiast za popełnione przestępstwo ponownie będzie odpowiadał przed sądem. Naruszenie zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

 

Komentarze obsługiwane przez CComment