Festiwal pasji, śmiechu i emocji
V Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Starszych, który odbył się 4 i 5 listopada w Warszawie zgromadził tradycyjnie około trzystu osób występujących. Wśród nich zaprezentowały się „Wesoła Gromadka” z Krasnego i chór Nowe Legato, działający przy Stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ciechanowie.
Panie z chóru Nowe Legato wzięły udział w przeglądzie po raz drugi. W ubiegłym roku ciechanowianki wystąpiły z fragmentem sztuki pt. „Kobietkowo, czyli sen Zdzisława”, jako Teatr Trzeciego Wieku działający również przy wspomnianym stowarzyszeniu. W tym roku chór zaprezentował repertuar „na ludowo”, przygotowany pod kierunkiem Łukasza Juszkiewicza. „Wesoła gromadka” z Krasnego wystąpiła również z programem wokalno-muzycznym.
Ta cykliczna impreza adresowana jest do osób starszych z terenu województwa mazowieckiego działających w uniwersytetach trzeciego wieku, gminnych radach seniorów, organizacjach pozarządowych oraz oddziałach Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Seniorzy mogą wziąć udział indywidualnie lub jako część grupy działającej w instytucjach zajmujących się aktywnością na rzecz osób starszych. Do udziału w wydarzeniu mógł się zgłosić również każdy senior indywidualnie, który chciał pokazać swój talent i umiejętności. Na scenie wystąpiło ich wielu. Rozbrzmiewały przepiękne piosenki i akordeonowe popisy, rozśmieszały kabaretowe scenki, cała sala nuciła polskie szlagiery. Dowcipy, humor i energia zadziwiały i rozśmieszały do łez.
To niezwykłe wydarzenie było wspaniałą okazją do pokazania swoich umiejętności, bez względu na to, czy jest się pasjonatem tańca, śpiewu, teatru, poezji, kabaretu, ale także do integracji i wzajemnej inspiracji. Pomimo, że przegląd nie miał formy konkursowej, emocjom nie było końca. Poszczególne prezentowane formy rodziły nowe pomysły, a seniorzy udowodnili, że sztuka nie zna wieku. Uczestnicy spotkania mieli okazję wziąć udział w warsztatach, na których mogli dowiedzieć się, jak zwiększyć pewność siebie podczas wystąpienia publicznego. Wykład na ten temat poprowadził Patryk Czerniejewski - aktor teatralny, filmowy, telewizyjny oraz dubbingowy.
Wyjątkowym wydarzeniem był wieczór z DJ Wiką. Przegląd zamknął recital Olgi Bończyk pt.: „Piosenki z klasą”, złożony z piosenek, które przez lata swojej kariery artystka śpiewała w recitalach tematycznych. Po recitalu wszystkie zespoły otrzymały dyplomy pamiątkowe. Przegląd organizowany jest przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, przy wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Komentarze obsługiwane przez CComment