ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Dzierzgowski dzielnicowy najlepszy na Mazowszu

Fot. KPP Mława

Mł. asp. Krzysztof Grędziński z Komendy Powiatowej Policji w Mławie zajął pierwsze miejsce w wojewódzkich eliminacjach do  XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych.  Zwycięzca obsługuje teren gminy Dzierzgowo.

Zawody rozegrano w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.  Startowali w nich  dzielnicowi  i (osobna kategoria) kierownicy rewirów dzielnicowych.  Ci, którzy najlepiej  się zaprezentowali na szczeblu komend miejskich i powiatowych na Mazowszu. 

Nie było to łatwe zadanie. Zawodnicy musieli  się wykazać  wiedzą (test)  m.in. z zakresu strzelania, prewencji  czy  przyjmowania interesantów. Wymagano od nich również umiejętności „komunikacji werbalnej i niewerbalnej, tworzenia atmosfery życzliwości i pomocy obywatelom, radzenia sobie w sytuacjach trudnych, analizowania i wyciągania wniosków, wskazywania możliwych do zastosowania  rozwiązań z  zgodnych z obowiązującymi przepisami prawa i normami współżycia społecznego, propagowania metod i sposobów unikania zagrożeń”. 

W kategorii dzielnicowych mł. asp.  Grędziński pokonał (kolejne  miejsca) sierż. Ewelinę  Piwowar z KPP w Sokołowie Podlaskim i st. asp. Sławomira Rulaka  z KMP w Płocku.  Wśród kierowników dzielnicowych  zwyciężył st. asp. szt. Damian Papierowski z KPP w Sochaczewie, przed asp. szt. Jarosławem Pietrzakiem z KPP w Grójcu i asp. szt. Kornelią Suchodolską – Krysińską z KMP w Ostrołęce.  Laureaci  otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy z rąk pierwszego zastępy komendanta wojewódzkiego policji  insp. Jakuba Gorczyńskiego i  naczelnik  wydziału prewencji KWP, mł. isp. Agnieszki Guzy.

Dwaj najlepsi dzielnicowi oraz z zdobywca pierwszego miejsca w grupie kierowników dzielnicowych  będą reprezentować  województwo mazowieckie na zawodach ogólnopolskich, które odbędą się w dniach 17 – 20 października w Szkole Policji w Katowicach.

Więcej w bieżącym papierowym wydaniu „TC”.

(kj)

Komentarze obsługiwane przez CComment