ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Mława. Duże pieniądze na SOR

Prawie 14,5 mln zł z rządowego  Funduszu Medycznego  dostanie Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mławie  na modernizację i doposażenie szpitalnego oddziału  ratunkowego (SOR)  oraz współpracujących z nim pracowni diagnostycznych.

W efekcie ma się poprawić jakość i dostępność  pacjentów do usług zdrowotnych. Tak jest cel ogłoszonego przez Ministerstwo Zdrowia konkursu na granty na modernizację SOR-ów.  Resort akurat rozdzielił  w sumie blisko 1,5 mld zł na wsparcie tego zadania. Dofinansowanie otrzyma 157  szpitali w całym kraju spośród 207, które złożyły wnioski.

Przyznana mławskiemu szpitalowi dotacja odpowiada wartości kosztorysowej  przedsięwzięcia, co oznacza,  że w pełni będzie ono sfinansowane  ze środków państwowych. – Trochę się obawialiśmy, że dostaniemy mniej pieniędzy  niż potrzebujemy. Gdyby do tego doszło, musielibyśmy szukać brakującej kwoty w innych źródłach – powiedział dyrektor SPZOZ Waldemar Rybak.

Jak nas poinformował,  niebawem  powstanie szczegółowy program funkcjonalno – użytkowy SOR po modernizacji i doposażeniu. Na tej podstawie zostanie sporządzony projekt techniczny. Zgodnie z regulaminem konkursu, całe  zadanie  powinno być wykonane do końca 2025 roku.     

Przypomnijmy, że tymczasem trwa kompleksowa termomodernizacja głównego budynku mławskiego szpitala. Kosztem 6,7 mln zł (w tym 4 mln zł stanowi dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego) mają  być m.in. wymienione: instalacja centralnego ogrzewania i oświetlenie oraz stolarka okienna.

(kj)

Komentarze obsługiwane przez CComment