ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Kwiaty przy obelisku. Pamiętają o poległych i zmarłych strażakach

Fot. KP PSP w Pułtusku

Na placu przed Komendą Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku 4 maja odbyła się uroczysta zbiorka z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka, podczas której upamiętniono poległych w obronie ojczyzny i zmarłych strażaków z terenu powiatu pułtuskiego.

Po złożeniu przez dowódcę uroczystości meldunku, który przyjął zastępca komendanta powiatowego PSP w Pułtusku bryg. Jacek Skurzyński, podniesieniu flagi państwowej oraz odegraniu hymnu narodowego, odczytano wyciągi z rozkazów personalnych oraz postanowień dotyczące odznaczonych i awansowanych strażaków z pułtuskiej komendy.

Ważnym punktem zbiórki było również złożenie wiązanek białych i czerwonych kwiatów przy obelisku, upamiętniającym poległych w obronie ojczyzny i zmarłych strażaków powiatu pułtuskiego, oraz modlitwa w ich intencji.

Obelisk na placu przy komendzie PSP został odsłonięty podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka 22 maja 2022 r., w związku z jubileuszami 140-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Pułtusku oraz 120-lecia powstania Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Pułtusku (uroczystość je podsumowująca została przesunięta o ponad rok ze względu na epidemię i związane z nią obostrzenia). Jego autorem jest Marek Moderau, rzeźbiarz, absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Co ciekawe, dziadek artysty Paweł Moderau działał jako strażak w Kielcach w dwudziestoleciu międzywojennym.

kwiaty-przy-obelisku-3

Wręczenie awansów na wyższe stopnie i odznaczeń zasłużonym strażakom z pułtuskiej komendy oraz ochotnikom, jak poinformował bryg. Jacek Skurzyński, zastępca komendanta powiatowego PSP w Pułtusku, odbędzie się w niedzielę, 11 czerwca w Obrytem podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka.

Całość w TC nr 20 z 16 maja

Komentarze obsługiwane przez CComment