Promesy dla strażackiej młodzieży

Przedstawiciele Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z naszego regionu, w tym powiatu pułtuskiego uczestniczyli 7 listopada w Komendzie Miejskiej PSP w Ostrołęce w uroczystym apelu. Podczas niego odebrali promesy na zakup nowego sprzętu, umundurowania i wyposażenia osobistego oraz sprzętu teleinformatycznego.

Głównym punktem uroczystej zbiórki było wręczenie 31 promes reprezentantom Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Z naszego powiatu otrzymały je: OSP Głodowo, OSP Grabówiec, OSP Trzciniec, OSP Przewodowo, OSP Trzepowo, OSP Rębkowo i OSP Pułtusk.

Przedstawiciele OSP Grabówiec: Alicja Łazarska i Jakub Kuczyński, wraz z opiekunami Tomaszem Smętkowskim i Pawłem Bielińskim, odebrali promesę na zakup sprzętu specjalistycznego, wykorzystywanego w procesie szkolenia młodych strażaków.

- Serdecznie dziękujemy za to znaczące  finansowe wsparcie, bez którego niemożliwe byłoby realizowanie wielu zadań. Nasze zaangażowanie, chęć działania i samozaparcie czasem nie wystarczą. Mamy nadzieję, że finanse z promesy pomogą  nam powoli wprowadzić nowatorskie rozwiązania i rozwijać naszą działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz rozbudzać zainteresowanie młodzieży działalnością społeczną, a tym samym przygotowywać ją do bezinteresownej służby w szeregach Ochotniczych Straży Pożarnych – napisała Ochotnicza Straż Pożarna w Grabówcu na swoim profilu FB. Przy okazji poprosiła osoby chcące rozpocząć przygodę z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą i Ochotniczą Strażą Pożarną, by napisały lub przyszły.

Całość w TC nr 47 z 22.11. 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl