Uszkodził znak i dzwonnicę

Szalejący po Pułtusku kierowca uszkodził znak drogowy i zarysował elewację dzwonnicy od strony ul. Rynek. Sprawcą okazał się 27-letni mieszkaniec gminy Zatory.

Mężczyzna kierował bmw, nie zdołał wyhamować, przez co wjechał w znak drogowy w pobliżu dzwonnicy, a potem uszkodził zabytkowy obiekt. Na szczęście ani on, ani jego kolega nie doznali obrażeń. 27-latek przyznał się do popełnionego czynu.

- Sprawca został rozliczony za swoje bezmyślne zachowanie. Za używanie pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu osoby znajdującej się w pojeździe, funkcjonariusze drogówki nałożyli na 27-latka mandat karny w kwocie 1200 zł i 15 punktów karnych – poinformowała 18 października kom. Milena Kopczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. Przypomniała, że 17 września br. weszły w życie kolejne zmiany naruszeń przepisów ruchu drogowego, a każdy, kto wsiada za kierownicę musi sobie zdawać sprawę, że odpowiada nie tylko za siebie i pasażerów, ale także za innych uczestników ruchu drogowego.

Więcej w TC nr 44 z 31.10. 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl