ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Matura 2024. W żuromińskim LO zdało niemal 96 procent abiturientów!

Okazuje się, że podobnie jak w latach poprzednich, maturzystom najtrudniej zmierzyć się z matematyką, a następnie z językiem obcym. W LO im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie możliwości poprawki w sierpniu nie mają tylko dwie osoby. 

Mamy już wyniki z 3 spośród 4 szkół średnich w powiecie żuromińskim. Zaktualizujemy dane, jak tylko otrzymamy wynik z Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie. 

W LO w Żurominie zdawalność osiągnęła 95,83 proc. Do egzaminu dojrzałości podeszło 96 uczniów, a zdało 92. Matury w majowym terminie nie zaliczyły 2 osoby, ale mają szansę na poprawę w terminie dodatkowym, w sierpniu. Niestety 2 osoby nie zdały z więcej niż jednego przedmiotu. Szansę na zaliczenie egzaminu dojrzałości będą miały za rok. 

Reklama

W LO im. Władysława Orkana w Bieżuniu do matury podeszło łącznie w tym roku 21 osób, a zdało 9 osób. Drugą szansę w sierpniu wykorzystać może 9 tegorocznych maturzystów, a 3 osoby będą mogły zdawać dopiero za rok. Oznacza to, że łączna zdawalność w bieżuńskim liceum wyniosła 42,86 proc. Natomiast warto zaznaczyć, że wśród uczniów pierwszy raz przystępujących do matury (16 osób) zdawalność wyniosła 50 proc., a 6 spośród 8 osób, które nie zdały w maju, będą miały możliwość poprawy w sierpniu. 

W ZSP im. Batalionów Chłopskich w Zielonej zdało dokładnie 60 proc. maturzystów. Do egzaminu dojrzałości przystąpiło 45 uczniów, a 27 go zdało w pierwszym terminie. Matury nie zdało 18 osób, z czego 8 ma możliwość poprawy w sierpniu. 

W ZST-Z im. Jana Pawła II w Żurominie egzamin dojrzałości zdało 70,56 proc. abiturientów. Do matury przystąpiło 51 uczniów, a zdało ją 36. Niestety 15 osobom w pierwszym terminie się nie powiodło. Spośród nich 8 osób będzie miało możliwość poprawy w sierpniu. Jak informuje dyrektor szkoły Wojciech Smoliński 6 uczniów będzie miało możliwość poprawienia egzaminu z jęz. polskiego, a 2 egzaminu z matematyki. 

Wyniki matur w innych powiatach:

 

Komentarze obsługiwane przez CComment