ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Wpadło trzech poszukiwanych

Powiat żuromiński zmaga się z ptasią grypą, dlatego, w ramach współpracy, policjantów wspierają funkcjonariusze z Płocka. Podczas pilnowania wjazdu na teren ferm wylegitymowali trzech poszukiwanych mężczyzn.

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Płocka wpierają funkcjonariuszy z KPP w Żurominie, ponieważ wykryte w powiecie żuromińskim ogniska ptasiej grypy generują dużo więcej obowiązków dla tutejszej policji (pilnowanie wjazdu na tereny objęte pomorem, konwojowanie samochodów z zagazowanym drobiem).

W nocy z soboty na niedzielę (27-28 marca br.) policjanci z Płocka przebywali w tymczasowym posterunku ustanowionym na drodze dojazdowej do ferm w Chromakowie (gm. Lutocin). Podczas legitymowania osób wjeżdżających na teren wystąpienia ptasiej grypy, które miały uczestniczyć w pracach utylizacyjnych, okazało się, że dwóch mężczyzn jest poszukiwanych do ustalenia miejsca pobytu przez prokuratury: PR w Radomiu oraz PO w Jeleniej Górze. Na miejscu zostały sporządzone zobowiązania poszukiwanych mężczyzn, w których podali aktualne miejsce pobytu i zobowiązali się do stawiennictwa na każde wezwanie ww. prokuratur.

Tej samej nocy, podczas legitymowania 37-letniego mężczyzny okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary 4 dni pozbawienia wolności. W imieniu tej osoby została uiszczona grzywna, w związku z tym funkcjonariusze odstąpili od odprowadzenia mężczyzny do aresztu, celem odbycia zasądzonej kary.

W sobotę policjanci z SPPP w Płocku zatrzymali także kierowcę, który przewoził pracowników. 33-letni mieszkaniec pow. bialskiego (woj. lubelskie) miał orzeczony przez Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a mimo to przewoził osoby VW na teren ferm. Za swój czyn ponownie odpowie przed sądem.

Komentarze obsługiwane przez CComment