Rozpoczęła się budowa GCKiB w Rzewniu

Umowa na budowę Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki z salą widowiskową i pomieszczeniami warsztatowymi została podpisana z końcem października. Na działce przeznaczonej pod budowę już ruszyły prace.

O ambitnym projekcie gminy Rzewnie pisaliśmy już na naszych łamach. Wówczas istniał dopiero projekt GCKiB, a teraz na plac budowy ruszyły już pierwsze maszyny. Teren został ogrodzony.

„Jesteśmy rozradowani, gdyż dzięki rozwiązaniom architektoniczno – użytkowym obiekt w pełni zharmonizuje się z otaczającą przyrodą, będzie też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych” - piszą przedstawiciele Gminnego Centrum Kultury w Rzewniu, którzy już teraz czekają na nową siedzibę.

Budowany obiekt poszerzy możliwości pracowników, ale przede wszystkim da mieszkańcom łatwy i komfortowy dostęp do różnorakich zajęć i szerokiej oferty kulturalnej. Będzie to kolejne już w gminie miejsce spotkań lokalnej społeczności.

Wójt Wiesław Chrzanowski podpisał umowę z wykonawcą wybranym w postępowaniu przetargowym – Konsorcjum BEREDA SP. Z o.o. – Lider EL-BUD Stanisław Bereda – Partner z siedzibą w Radzyminie, które zaproponowało cenę 5 mln 692 tys. zł.

Warto tutaj dodać, że pierwotnie gmin na ten cel przeznaczyła 4 mln 555 tys. zł. Do przetargu stanęło 8 przedsiębiorstw, z czego najlepszą (najniższą) cenę zaproponowała właśnie ww. firma. Pozostałe proponowane ceny mieściły się w przedziale od niemal 6 mln zł do nawet prawie 9 mln zł.

Zadanie jest dofinansowane z budżetu samorządu Mazowsza.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl