ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Autorka powieści historycznej w Domu Polonii i MBP

Il. okładka

W Domu Polonii w Pułtusku odbędzie się spotkanie autorskie, którego gościem będzie Ewa Sobieniewska, debiutująca autorka powieści historycznych. Organizatorzy zapraszają 25 listopada 2022 r. (piątek) o godz. 17.00 Zamek - Biblioteka. Dzień wcześniej, 24 listopada (czwartek) o godz. 17 autorka będzie gościć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie. 

Ewa Sobieniewska, absolwentka filologii polskiej, teatrologii i filmoznawstwa. Od wielu lat tłumaczka literatury w wydawnictwie HarperCollins. Zakochana w Paryżu i w Wilnie, ale największą miłością darzy pewną świętokrzyską wieś. Wielbicielka muzyki Stanisława Moniuszki, kultury ziemiańskiej i przedwojennych filmów. Jej debiutancka powieść to owoc rocznych studiów na Uniwersytecie Wileńskim.

ewa01659

Jej "Srebrne wrzeciono" to opowieść o kobietach, "które miały odwagę walczyć o swoje szczęście i o prawo do decydowania o sobie", oraz o towarzyszących im mężczyznach. To również opowieść o miłości, gotowej do poświęceń oraz o tęsknocie za swoim miejscem. Akcja powieści rozgrywa się na dwóch planach czasowych: w 17 i 19 w., część wydarzeń ma miejsce w Wilnie i na Wileńszczyźnie.

"Piękna Litwinka Vaiva, będąca obiektem pożądania mężczyzn i tym samym nienawiści kobiet, zostaje oskarżona o czary. Jest rok 1641 i dla wiedźm nie ma miejsca w społeczeństwie. Aby ocalić życie, dziewczyna podejmuje decyzję, która uruchamia lawinę wydarzeń. Ponad dwieście lat później los młodej Wiktorii, córki powstańca listopadowego, niespodziewanie splata się z losem litewskiej czarownicy. Nie godząc się na małżeństwo z niechcianym adoratorem, Wiktoria decyduje się na ucieczkę i w wyniku niefortunnego zbiegu okoliczności trafia do majątku, gdzie imię Vaivy nadal budzi strach. Czy rzeczywiście była ona niebezpieczną wiedźmą? A może demoniczną kochanką magnata?" Opis od wydawcy.

Spotkania poprowadzi Izabela Koba-Mierzejewska, dziennikarka "TC", polonistka.

Wstęp wolny.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment