ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Dachujące auto w Powielinie. Zginął pasażer, (nietrzeźwy) kierowca z obrażeniami

Fot. KPP w Pułtusku

Jadący volkswagenem mężczyzna w niedzielę, 13 sierpnia w Powielinie (gmina Winnica) stracił panowanie nad pojazdem. Samochód dachował. 66-letni pasażer poniósł śmierć na miejscu, zaś kierowca trafił do szpitala. Okazało się, że był nietrzeźwy i nie tylko w ten sposób złamał prawo.

Wypadek zdarzył się około godziny 10, na prostym odcinku drogi. Kierujący volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze, po czym dachował.

– Wraz z 53-latkiem podróżował 66-letni pasażer, który niestety w wyniku zdarzenia poniósł śmierć na miejscu – poinformowała asp. Anna Kowalczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku.

Kierowca doznał obrażeń, został przewieziony do szpitala. Okazało się, że był nietrzeźwy, w dodatku nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają pułtuscy policjanci. Na miejscu, oprócz policji i pogotowia, znaleźli się strażacy z pułtuskiej JRG, dwa zastępy z OSP Winnica i zastęp z OSP Obryte, którzy usunęli skutki dachowania.

To niestety kolejny tragiczny wypadek w powiecie podczas długiego sierpniowego weekendu. Przed południem w piątek, 11 sierpnia na odcinku między Pułtuskiem a Psarami, w miejscowości Tocznabiel (gmina Obryte), wypadło z drogi audi. Kierowca z nieznanych przyczyn zjechał na lewe pobocze, uderzył w znak drogowy, a następnie dachował. Na miejsce zostało wezwane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

– W wyniku wypadku drogowego samochodu osobowego, pomimo prowadzonej reanimacji  śmierć poniosła jedna osoba – mężczyzna 20 lat – przekazała smutną wiadomość pułtuska Komenda Powiatowa PSP. Młody kierowca był mieszkańcem powiatu pułtuskiego, absolwentem ZSZ im. J. Ruszkowskiego.

– Pamiętajmy, że za każdym wypadkiem, zwłaszcza tym, gdzie ginie uczestnicząca w nim osoba kryje się niewyobrażalna tragedia ludzka – powiedziała asp. Anna Kowalczyk.

Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności na drodze. Przypomina, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków, a pijani kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Więcej w TC

Komentarze obsługiwane przez CComment