ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Matura 2023 - nadzieje i obawy

- Każda zmiana zawsze budzi obawy - mówi Anna Majewska, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku, nauczycielka języka angielskiego.

- Tegoroczne egzaminy maturalne będą inne niż rok temu. Absolwenci liceum są pierwszym rocznikiem, który kończy edukację w systemie: osiem klas szkoły podstawowej i cztery klasy liceum. Jest to również rocznik po pandemii, więc edukacja uczniów przebiegała nieco inaczej. Jedną ze zmian, której obawiają się uczniowie, jest powrót matury ustnej. Absolwenci będą musieli zmierzyć się z tą formą egzaminu, zarówno z języka polskiego, jak i języka obcego nowożytnego. Uczniowie, aby zdać, muszą osiągnąć próg minimum 30 procent. Szczególne obawy budzą egzaminy pisemne, najbardziej język polski, którego formuła jest zupełnie inna niż w poprzednich latach, oraz matematyka. Staraliśmy się, jak najlepiej przygotować naszych uczniów. Liceum wzięło udział w wielu diagnozach, maturach próbnych, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych, organizowanych przez naszych nauczycieli. Wszyscy mamy nadzieję na pozytywne wyniki, ale wiadomo też, że zależą one od szeregu czynników.

Niezwykle mocno trzymam kciuki za maturzystów 2023, życząc im pięknej przyszłości, podczas której będą spełniać swoje kolejne marzenia i realizować pasje. Życzę powodzenia wszystkim absolwentom podczas egzaminu maturalnego.

Komentarze obsługiwane przez CComment