ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

OSP Rębkowo i Trzepowo najlepsze w gminach

Fot. str. Piotr Merda KP PSP Pułtusk

W lipcu odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze jednostek OSP z terenu gmin Winnica i Pokrzywnica. Pierwsze miały miejsce 2 lipca w Rębkowie, drugie – tydzień później w Pokrzywnicy.

Zawody zostały rozegrane, tradycyjnie, w konkurencjach: ćwiczenie bojowe oraz sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami. Z terenu gminy Winnica zmierzyły się drużyny męskie OSP (grupa A): Winnica, Stare Bulkowo i Rębkowo, zaś z sąsiedniej Pokrzywnicy: Pokrzywnica, Pobyłkowo Duże i Trzepowo. Poza tym swoich sił spróbowały Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze OSP Rębkowo, Trzepowo i Pokrzywnica – chłopcy, Pokrzywnica – dziewczęta. Wykonanie zadań oceniała, jak informuje Weronika Skoczeń z KP PSP, komisja sędziowska powołana przez komendanta powiatowego PSP w Pułtuski st. bryg. Macieja Piątka. Sędzią głównym w Rębkowie został st. kpt. Konrad Chrzanowski, a w Pokrzywnicy – bryg. Grzegorz Jakubowski.
Najlepsze w swoich gminach okazały się OSP Rębkowo i OSP Trzepowo. W gminie Winnica za zwycięzcą uplasowały się OSP Winnica i OSP Stare Bulkowo, zaś w gminie Pokrzywnica: OSP Pokrzywnica i OSP Pobyłkowo Duże. W grupie młodzieżowej w Pokrzywnicy lepsze od OSP Pokrzywnica okazało się OSP Trzepowo.
– Zwycięzcy etapu gminnego będą reprezentować swój region w zawodach powiatowych – mówi st. kpt. Konrad Chrzanowski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku. Gratuluje w imieniu swoim i KP PSP wszystkim jednostkom biorącym udział w zmaganiach. 

Całość w TC nr 32 z 08.08.2023

Komentarze obsługiwane przez CComment