ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Powiat pułtuski. Aktywne i kreatywne lato

Fot. Urząd Gminy w Gzach

Młodsi pułtuszczanie, spędzający wakacje w rodzinnym mieście, mogą uczestniczyć w warsztatach i podejmować różne formy aktywności, do czego zachęcają miejskie instytucje. Różne formy spędzania czasu proponują też gminy Gzy, Pokrzywnica i Świercze.

Dzieci i młodzież z gminy Gzy mogą wziąć udział w programie „Wakacyjna AktywAKCJA”, a wcześniej uczestniczyły w koloniach. Natomiast wakacje w gminie Pokrzywnica zaczęły się rajdem rowerowym, a w gminie Świercze – półkoloniami i wycieczką.

Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku organizuje wydarzenia w ramach wakacji 2023. W każdym tygodniu lipca odbywały się warsztaty: plastyczne, artystyczne i teatralne, obecnie są one kontynuowane. Oprócz tego 15 sierpnia odbędzie się piknik rodzinny w Amfiteatrze Domu Polonii im. Krzysztofa Klenczona.

Fot. MCKiS w Pułtusku

Przez cały lipiec można było skorzystać z bezpłatnych warsztatów odbywających się w piwnicach dawnego ratusza w Pułtusku. Były to warsztaty: historyczne i archeozoologiczne, a  później ceramiczne, hafciarskie, kaligraficzne i przyrodnicze. Kreatywne formy spędzania czasu zorganizowali: Muzeum Regionalne i gmina Pułtusk.

Pułtuska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela także, jak muzeum, prowadzi bezpłatne zajęcia wakacyjne „Z książką w świat wartości”, zaplanowane dla dzieci w wieku 6-10 lat w siedzibie głównej biblioteki oraz w jej filiach, od poniedziałku do piątku. 

JJ

Cały artykuł w TC nr 32 z 08.08.2023

Komentarze obsługiwane przez CComment