Strażacy z dotacjami

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z gmin: Gzy, Obryte, Pułtusk, Świercze, Winnica i Zatory pozyskały środki na swoją działalność, w tym zakup sprzętu i wyposażenia, a jednostki z gminy Pułtusk: OSP Głodowo i Trzciniec także na doposażenie młodzieżowych drużyn pożarniczych.

Umowy dotacyjne z przedstawicielami OSP podpisała Kamila Mokrzycka, zastępca prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. W spotkaniu wziął udział wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk.

Do ośmiu jednostek OSP trafią dotacje na zakup sprzętu i wyposażenia służącego do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń. Są to: Przewodowo Majorat (gm. Gzy), Obryte (gm. Obryte), Grabówiec, Lipniki Stare i Pułtusk (gm. Pułtusk), Świercze i Świeszewko (gm. Świercze) oraz Pniewo (gm. Zatory). Do nich doszło pięć jednostek z powiatu makowskiego, a łączna kwota dotacji wyniosła 259.998,99 zł.

Jednostki OSP podpisały 23 września w Pułtusku trzynaście umów dotacyjnych. W wydarzeniu wzięli udział także samorządowcy.  

Całość w TC nr 43 z 25.10. 

 

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl