Jurand przełamał Stal. Wygrana i podium ligi centralnej

Bramkę Stali atakuje Bartosz Hardzina/Fot. RM

W niedzielne popołudnie Jurand Ciechanów pokonał we własnej hali Stal Gorzów 22:20. Dzięki zwycięstwu zespół Jakuba Olszewskiego awansował na trzecie miejsce w tabeli ligi centralnej, zrównując się punktami z Pogonią Szczecin.

Mecz od początku mógł się podobać. Na parkiecie trwała walka o każdą piłkę - raz na prowadzenie wychodzili gospodarze, by za chwilę do wyrównania doprowadzali gracze Stali. Do przerwy ciechanowianie prowadzili 12:10. Na trybunach trwał żywiołowy doping. Niewielka grupka kibiców Stali nie mogła przebić się przez głośne śpiewy sympatyków Juranda, dlatego  w drugiej połowie słychać było już wyłącznie przyśpiewki gospodarzy.
Jurand przez znaczną część drugiej połowy przeważał, utrzymując 2-3-bramkowe prowadzenie. Atakujący Stali nawet, gdy już dochodzili do sytuacji strzeleckich, to świetnie między słupkami bronił Tomasz Wiśniewski. Dziesięć minut przed końcem przyjezdni doszli naszych zawodników, ale końcówka ponownie należała do przyjezdnych. Ozdobą ostatnich minut były dwie piękne bramki, najpierw Dominika Mierzwickiego, a następnie Bartosza Wojdaka, zdobyte w locie z piłką w rękach.

Jurand Ciechanów - Stal Gorzów 22:20 (12:10)

Jurand: Wiśniewski, Mirzejewski - Hardzina 6, Fuksiński 4, Wojdak 3, Rutkowski 2, Mierzwicki 2, Dębiec 2, Bujok 1, Urbański 1, Dobrzyniecki 1, Kosik, Karczewski, Lewkowicz, Marchewka

Pozostałe wyniki 4. kolejki: Padwa Zamość - Anilana Łódź 37:22 (14:9), Stal Mielec - Gwardia Koszalin 39:36 (24:20), Nielba Wągrowiec - Miedź Legnica 26:30 (17:19), AZS AWF Biała Podlaska - Grunwald Poznań 31:34 (16:20), Pogoń Szczecin - SMS Kielce 36:27 (20:15), KP Żukowo - Olimpia Piekary Śląskie 25:36 (13:15)

1. Stal Mielec    4    11    132:109
2. Pogoń Szczecin    4    9    108:101
3. Jurand Ciechanów    4    9    107:114
4. Padwa Zamość    4    8    125:97
5. Stal Gorzów    4    7    126:103
6. Gwardia Koszalin    4    7    129:121
7. Miedź Legnica    4    6    80:72
8. Nielba Wągrowiec    4    6    101:109