ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Wspominamy zmarłych: powiat żuromiński

Z okazji Wszystkich Świętych wspominamy mieszkańców naszego regionu, którzy odeszli między 1 listopada 2022 r. a  1 listopada roku bieżącego. 

Jadwiga Romanowska (Klejnowska)

Przez 3 lata (1967-70) pełniła funkcję zastępcy inspektora ds. kultury w Żurominie. W 1971 roku podjęła pracę nauczycielki w Szkole Podstawowej w Lubowidzu, natomiast już dwa lata później została Gminnym Dyrektorem Szkół w Lubowidzu. Funkcję tę pełniła do 1984 roku. Jadwiga Romanowska zmarła 29 listopada 2022 roku w wieku 87 lat.

Jerzy Bucholski

Był przede wszystkim społecznikiem. Działał w OSP w Żurominie, przez wiele lat pełniąc funkcję sekretarza jednostki. Działał czynnie w PCK, odznaczony przez Związek Harcerzy Polski Złotym Krzyżem zasługi dla harcerstwa, prezes żuromińskiego koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz członek Senioralnej Rady Powiatu Żuromińskiego. Zmarł 18 grudnia ub. roku w wieku 74 lat.

Stanisław Wypyszyński

Pomagał lokalnej społeczności będąc druhem OSP Siemiątkowo. Zmarł 31 grudnia ub. roku w wieku 78 lat. 

Sylwester Mikiel

Wieloletni kierownik kina TON zmarł 17 stycznia br. w wieku 82 lat. Dyrektor ŻCK tak wspominał Sylwestra Mikla podczas obchodów 50-lecia kina TON, w których uczestniczył zresztą sam zainteresowany: „Kierownik Sylwester Mikiel przybył do Żuromina w 1966 roku i zaczął kierować kinem. Po kilku latach dzięki sprytowi i znajomościom zainicjował "remont" który doprowadził do powstania nowego budynku w miejscu drewnianego i zniszczonego”.

Sylwester Mikiel spoczął na cmentarzu parafialnym w Żurominie.

Władysław Paluszewski

W wieku 80-lat, 3 marca br. zmarł wieloletni sołtys miejscowości Głęboka w gminie Lutocin.

Roman Watkowski

W wieku 78 lat, 13 marca br. zmarł nauczyciel matematyki. Przed przejściem na emeryturę pracował w Szkole Podstawowej w Kuczborku.

Jacek Sękowski

Przez 8 lat pełnił funkcję sołtysa wsi Galumin w gminie Lubowidz. Odszedł nagle, 4 maja br. w wieku 56 lat.

Henryk Bańkowski

Lekarz internista i radiolog. Pracował w żuromińskim szpitalu. Zmarł 6 maja br. w wieku 76 lat. Spoczął na cmentarzu Osobowickim we Wrocławiu.

Jadwiga Dwórznik

Przeżywszy 100-lat, 6 maja br. odeszła mieszkanka Sarnowa w gminie Kuczbork.

Ludwik Jagielski

Mieszkaniec i wieloletni sołtys wsi Sadłowo w gminie Bieżuń odszedł 12 czerwca br. w wieku 76-lat. Pochowany został na cmentarzu w Bieżuniu.

Artur Czarnecki

Młody, bo zaledwie 27-letni strażak-ochotnik z OSP Poniatowo zginął w tragicznym wypadku 22 czerwca br. Jego śmierć poruszyła lokalną społeczność, a koledzy z jednostki oddali cześć jego pamięci. Spoczął na cmentarzu parafialnym w Poniatowie.

Stanisław Ronowicz

W wieku 90 lat, 3 lipca br., odszedł wieloletni sołtys wsi Kruszewo. Spoczął na cmentarzu w Poniatowie.

Jan Skowerski

Wieloletni sołtys miejscowości Zimolza w gminie Lutocin odszedł 7 lipca br., przeżywszy 78 lat. Spoczął na cmentarzu w Lutocinie.

Jan Kaźmierczak

W wieku 81-lat, 12 sierpnia br. zmarł wieloletni sołtys Obręba w gminie Lutocin. Pochowany został na cmentarzu w Lutocinie.

Edward Osik

W wieku 72 lat (15 sierpnia br.) zmarł mieszkaniec Zielunia w gminie Lubowidz, który przez wiele lat życia niósł pomoc aktywnie działając w jednostce OSP w Zieluniu (także jako jej naczelnik). Spoczął na tutejszym cmentarzu.

Janina Bojakowska

Emerytowana nauczycielka i pierwsza dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie zmarła 17 sierpnia br. w wieku 83 lat. Spoczęła na cmentarzu w Żurominie.

Marcin Malicki

Czynny strażak OSP w Zieluniu zmarł nagle, 10 września br. w wieku zaledwie 39 lat. Grał w strażackiej Orkiestrze Dętej OSP w Zieluniu.

Cezary Strzelczyk

Był strażakiem-ochotnikiem w OSP Łaszewo w gminie Siemiątkowo. Zginął tragicznie wraz z kolegą 27 września br. w Warszawie, na Białołęce. Miał zaledwie 35 lat. 

Eugeniusz Majewski

Przez 30 lat był radnym Rady Gminy w Kuczborku. W kadencji 2014-2018 pełnił funkcję przewodniczącego gremium. Zmarł w trakcie bieżącej kadencji, 1 października br. w wieku 74 lat. Został pochowany na cmentarzu w Kuczborku.

Andrzej Nowakowski

Wieloletni prezes OSP w Kliczewie Dużym, strażak, zmarł 11 października br. w wieku 62 lat. Spoczął na cmentarzu w Kuczborku.

Stanisław Ulanowski

Strażak, prezes i przewodniczący komisji rewizyjnej OSP w Kliczewie Dużym oraz radny Rady Miejskiej w Żurominie kilku kadencji odszedł 12 października br., w wieku 73 lat. Pochowany został na cmentarzu parafialnym w Kuczborku.

Komentarze obsługiwane przez CComment