"Opiekun stypendysty". Nasi nauczyciele podczas jubileuszowej edycji

Przedstawicielki szkół: z Pułtuska, Szreńska, Baboszewa i Nowego Dworu Maz. oraz reprezentant szkoły z Mławy znaleźli się w gronie 23 pedagogów z całego Mazowsza, wyróżnionych w konkursie „Opiekun Stypendysty Roku”.

To oni opiekują się nagrodzonymi w mazowieckim programie stypendialnym dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Konkurs odbył się po raz piąty. Kolejny raz jego laureatkami zostały nauczycielki z Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku: Dorota Sobocińska i Anna Świerczewska.

Najlepsi nauczyciele zostali wyłonieni, jak wyjaśniła Marta Milewska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, spośród pedagogów, którzy sprawowali w minionym roku szkolnym opiekę dydaktyczną nad stypendystami realizującymi projekty edukacyjne w ramach prowadzonego przez samorząd województwa „Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka”. Nauczyciele otrzymali nagrody pieniężne w wysokości 4 tys. zł.

Kolejny raz z rzędu wśród nagrodzonych znalazły się nauczycielki Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku.

opiekun-2_-anna-swierczewska

- W programie bierzemy udział jako szkoła już od kilku lat. Cieszymy się, że możemy wspierać naszych uzdolnionych uczniów – powiedziała Anna Świerczewska, nauczycielka przedmiotów informatycznych i logistycznych. Zarówno ona, jak i jej koleżanka Dorota Sobocińska odebrały nagrody już po raz trzeci lub czwarty. W ubiegłym roku została nagrodzona także trzecia nauczycielka z Ruszkowskiego – Marlena Wasilewska.  

Całość w TC nr 42 z 18.10. 

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl